×

Yaz Gömlekleri

Kışın sıcak kalmak için  üzerine giydiğiniz yelek, kazak, mont gibi birçok katmanla gölgelediğiniz gömlekler erkek giyiminde yaz aylarının yıldızı. Yaz gömlekleri ceket kullanmadığınız sıcak havalarda şıklık adına iddianızı ortaya koyacağınız en önemli parça olarak karşımıza çıkıyor.

Materyal
Yazın kullanacağınız gömleklerin doğal lifli kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat edin. Pamuk, keten, ipek gibi doğal kumaşlar sıcak yaz aylarında terleyen cildinizin hava almasını sağlar ve sizi serin tutar. Ek olarak günümüzde tekstil dünyası mevsime özel akıllı teknolojik kumaş seçenekleri de sunmakta. Buna karşılık sentetik kumaşlar sıcakla birlikte cildinizi yakacak ve sağlıksız konfordan uzak bir giyim alternatifi oluşturacaklardır. İddialı olmayı seven erkekler için ise file, şifon ve hatta dantel kumaşlarla hazırlanmış seçenekler de yaygın olarak sunulmaya başladı. 
Model
Yaz ayları gömleklerin yıldız olmaz zamanı. Saklandıkları ceketlerin altından çıkan gömlekler çok daha geniş model seçeneği sunuyor. Birkaç sezondan beri gördüğümüz Kuba yaka gömlekler bu yaz da varlıklarını hissettirmeye devam ediyor. Granddad olarak adlandırdığımız yakasız gömlekler de kravatsız, spor kullanım için oldukça uygun bir seçenek. Ayrıca bol cepli safari gömlekler de yaz için oldukça kullanışlı ve şık. 

Desen
Bu yaz çizgili gömlekleri oldukça fazla görüyoruz. Hem beyaz zemin üzerine hem de çok renkli alternatifleriyle gördüğümüz boyuna çizgili gömleklerin bir avantajı da yaza hazırlanmakta geç kalmış olsanız da sizi daha ince ve uzun gösterecek olması. 
Çiçek desenleri trendden öteye geçerek bir yaz klasiği olarak erkek giyiminde yerini alıyor. İrili ufaklı ve bol renkli çiçek desenleri sadece tatil beldelerinde gördüğümüz ve şıklığı çağrıştırmaktan uzak Hawai gömleklerini yeniden yorumlayarak şehirli erkeklerin gardırop alternatifi oluyor. Ancak çiçek desenlerini kombinlerken azami özen göstermeyi unutmayın. Altın kural; yıldız parça gömleğiniz bırakın sadece o parlasın. Diğer parçaları sade nötr renklerde kullanın.

Bu sene bolca gördüğümüz bir başka trend ise hayvan desenleri. Leopar, zebra, yılan… gömlekleriniz safaride. Hayvan desenleri hem alışık olduğumuz orjinal renklerinde hem de daha erkek dostu renklerde kullanılmış.

Son olarak bronzlaşmış teninize en çok yakışacak sade beyaz bir gömleği de yaz gardırobunuzda mutlaka bulundurmayı ihmal etmeyin.